Ścięgna achillesa – jak o nie zadbać podczas biegania?

Co jak co, ale bieganie ma jedną podstawową wadę – najzwyczajniej w świecie nie jest trudno o kontuzję. Czyli jeżeli jesteś taką osobą, która chce biegać, chce rozpocząć swoją przygodę z bieganiem – albo już zacząłeś biegać, po prostu musisz zdawać sobie z tego sprawę. Kontuzji to w sumie nigdy nie można wykluczyć, zresztą można złapać ją nawet wtedy, gdy nie biegamy, więc nie chodzi o to, aby się bać. Raczej chodzi w tym momencie o to, aby starać się możliwie jak najbardziej zminimalizować ryzyko pojawienia się kontuzji. Szczególnie chodzi w tym momencie o ścięgna achillesa, z którymi biegacze mają bardzo często bardzo poważny problem!

Rozgrzewka

Przede wszystkim piekielnie ważne jest to, aby po prostu zrobić przed biegami rozgrzewkę. Wtedy będzie nam się o wiele fajniej biegało, a co najbardziej istotne, będziemy mieli o wiele mniejsze szanse na kontuzję. Jeżeli spytać ludzi, którzy złapali kontuzję, na przykład właśnie chodzi o ścięgna achillesa, to w większości przypadków nie docenili zbytnio wielkiego znaczenia rozgrzewek. Bieganie jest fajne, ale tylko i wyłącznie w takim przypadku, gdy rozsądnie podchodzimy do rozgrzewki. Bardzo ważne jest również to, abyśmy pod żadnym pozorem nie doprowadzili do takiej oto sytuacji, w której będziemy biegali po złej nawierzchni. Zła nawierzchnia naprawdę mocno przyczynia się do pojawiania się problemów ze ścięgnami. A z nimi nie ma żartów. Mogą sprawić one, że będziemy mieli poważne problemy zdrowotne!

Rozciąganie po biegu

Pamiętać trzeba również o tym, aby w umiejętny sposób rozciągać ścięgna. Co w sumie ma związek z rozgrzewką. Jeżeli nie będziemy doceniali tej porady, jeżeli nie będziemy rozciągali ścięgien, to naprawdę istnieje wielkie ryzyko, że coś będzie z nami nie tak. Miejmy nadzieję, iż każdy z nas zrozumie, dlaczego warto dbać o ścięgna achillesa w trakcie biegania!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s